betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpasKANYE: ‘KOBE BENİM BASKETBOL VERSİYONUMDU, BEN DE ONUN RAP VERSİYONU’
Grammy Ödüllü rapçi ve prodüktör Kanye West, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant’ın vefatının kendisini kişisel düzeyde nasıl etkilediğini açıkladı.

West, Kobe’de kendisini gördüğünü ve Kobe’nin onun üzerinde bıraktığı en önemli etkilerden birinin, kendisinin sahip olduğu kararlılıkla aynı düzeyde yaşama arzusu olduğunu belirtti.

Kanye GQ dergisinde şunları söyledi:

“Gerçekten şaşırtıcı olduğunu düşündüğüm bir şey, Kobe’nin vefatında bende de olduğu gibi, fotoğraflarla bile bir şekilde aynı noktaya odaklanabilmemiz. Sahaya gidip basketbol oynayabiliyorduk. Ofisimden veya evimden kubbelerin inşa edildiği mülke gitmek için arabayla geçtiğim bir sokak var. Artık, oradan arabayla her geçtiğimde, Kobe kadar kararlı olmamamın imkanı yok. İşe koyulma zamanı. Yapamayacağımız veya yapmak için bekleyeceğimiz hiçbir hamle yok. Hayatımızdaki herkes, artık Kobe’nin şampiyonluk takımlarından birinde, Lakers’ın bir üyesi. Artık hayata bakış şeklim, Kobe’nin hepimizin bir araya gelip bu şampiyonluğu kazanmamız gerektiğini söyleyiş şekliyle aynı. Sonsuz ve başka bir seviyeye doğru.”

“İNSANLIK İÇİN PARADİGMA DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAĞIZ…”

Kanye daha sonra, kendisi ve Kobe’nin neden ruh eşi hayvanları olduğuna inandığını açıklamaya devam etti:

“Bu benim için durumları tamamen değiştiren bir şey. O benim basketbol versiyonumdu ve ben onun rap versiyonuydum, bunlar gerçekler! Bunu kanıtlayan reklamlarımız var. Başka hiç kimse bunu söyleyemez. Aynı zamanlarda yükseldik. Ve şimdi sanki, evet, bir şeyler hakkında konuştuğum için bir üne sahip olabilirdim – ama artık saçmalıkları bir cevap olarak kabul etmiyorum. İnsanlık için bir paradigma değişikliği yapmak üzereyiz. Onlarla oynamıyoruz. Kupaları eve getiriyoruz.”

Kanye, onurlandırdığı kişiden daha fazla kendisi hakkında övgüyle konuşmasıyla dikkatleri çekti.

KANYE: ‘KOBE BENİM BASKETBOL VERSİYONUMDU, BEN DE ONUN RAP VERSİYONU’


1 Comment on KANYE: ‘KOBE BENİM BASKETBOL VERSİYONUMDU, BEN DE ONUN RAP VERSİYONU’

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*